Освіта
1. с. Яришів - дошкільний навчальний заклад
2. Яришівська загально-освітня школа І-ІІІ ст.
З минулого відомо, що першою школою в Яришеві була церковна школа, відкрита в 1857 р. В 1864р. в Росії була проведена шкільна реформа, врезультаті якої школа була перейменована в «Міністерське однокласне училище». Навчання проводилось російською мовою. Школа була в будинку, який досі не зберігся, на місці теперішнього торгівельного центру. В школу ходили переважно хлопчики.
В 1897 р. була відкрита ще церковна школа грамоти для дівчат.
З 1906 р. в Яришиві існує вже « Міністерське двокласне училище», яке розміщене в одноповерховому будинку.
В 1927 році було відкрито п’ятий клас і в 1937 році в школі був зроблений перший випуск новоорганізованої семирічки. З того часу в Яришеві існує семирічна школа, яка в 1934 році була перетворена в середню школу – прогресивну.
Перший випуск середня школа зробила в 1937 році.
В 1929 р. на колишньому поміщицькому подвір’ї, де свого часу були господарські будівлі, було закладено фундамент нового шкільного будинку. Перший випуск семирічної школи уже святкували в новому приміщенні.
Багато було зроблено в 1930 – 1937 рр., директорами школи тоді були: Білокіний І.В. (1928-1931рр.), Прокопенко О.Д.(1931-1934рр.), Коваль І.А.(1934-1935 рр.). Найбільше роботи по благоустрою було зроблено в 1936-1939 рр., коли директором школи був Я.П. Айзін (під час Великої Вітчизняної війни він загинув на фронті).
В важкий 1933 р. школа отримує назву: « Яришівська зразкова семирічна школа», а пізніше « Яришівська зразкова середня школа»
Це була єдина середня школа на весь район. Вона була добре обладнана і упорядкована.
Сьогодні це сучасна школа, де в 11 класах навчаються 146 учнів, працює 20 висококваліфікованих педагогів.
Педагогічний колектив
Одне із головних завдань школи - це виховання учнів здатних до творчості, ініціативи, адаптованих до конкретного вибору свого місця в житті, відродження духовності, любові до свого народу, поваги до історії, культури України, народних звичаїв, традицій і обрядів, дбайливого ставлення до рідної землі.
Учні школи беруть активну участь у районних та обласних конкурсах, та постійно посідають призові місця.
Шкільні гуртки:
- вокальний гурток;
- вокальний ансамбль дівчаток «До,Мі,Солька»;
- вокальний ансамбль «Козачата»;
- танцювально-хореографічний гурток «Ритми планети»;
- вчительський квартет «Берегиня»;
- гурток декоративно-прикладного мистецтва.
3. Лядівський навчально-виховний комплекс